Şanlıurfa 2 Şubesi

HRÜ'DE Etkili İletişim Ve Beden Dili Konferansı

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa 2 Nolu Şubesinin Konuğu olarak Şanlıurfa’ya gelen Endüstri İlişkileri ve İletişim Uzmanı Tarkan Zengin Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Büyük Amfide “Etkili İletişim ve Beden Dili” konulu konferansa katıldı.

 

İletişimci Tarkan Zengin tarafından verilen konferansa Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç Dr. Mehmet Akif Nacar, Öğretim Elemanları, Üniversite ve KYK personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Konferansa kısa bir açılış konuşması yapan Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa 2 Nolu Şube Başkanı Öğretim Görevlisi Mustafa Sami Çetin, İletişimin herkesin ilgisini çeken bir konu olduğunu belirterek, bugün yaşadığımız birçok sorunun kaynağının etkili bir iletişimin olmayışından kaynaklandığına dikkat çekti.

Programın düzenlenmesine öncülük eden Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa iki nolu şubesini tebrik ettiğini dile getiren Genel Sekreter Yrd. Doç Dr. Mehmet Akif Nacar; “İletişimde beden dilinin her kademede ve her kesimdeki insanlar için gerekli olduğunu düşünüyorum. Hayatın her alanında iletişimsizlik nedeniyle sıkıntılarla karşılaşmamız mümkündür. Öğrenci arkadaşlarımızın böyle toplantılarla kendilerini geliştirebileceklerini umuyorum” diyerek beden dilinin önemine değindi.

Açılış konuşmaların ardından söz alan konferansın konuşmacısı Tarkan Zengin, Üniversitede öğrendiğimiz her bilginin hayatın her alanında geçerli olmadığı tecrübelerle sabit olduğunu dile getirerek, kişisel gelişimin gerekliliğine dikkat çekti. Zengin konuşmasında milli ve manevi değerlerimize vurgu yaptığı konuşmasında; “Kişisel gelişimciler, ‘İçinizdeki kartalı uyandırın. Siz her şeyi yapabilirsiniz. Siz mükemmelsiniz’ diyorlar. Oysa bizim kültürümüzde, alçak gönüllü olun, Mütevazı olun, İsminizin sonunda bir sürü unvanınız olsa da bir hiç olacağınızı unutmayın diyor. Biz birazda bunun mücadelesini veriyoruz. Karakter eğitimi diye bir eğitim var. İnsanda olmayan bir şeyi hiç kimseye veremezsiniz. Ama var olanların üzerini açıp onun gelişmesini sağlayabilirsiniz” diye konuştu. 

Konferansta Deprem Heyecanı

Konferans devam ederken meydana gelen deprem sırasında katılımcılarda kısa süreli bir paniğe neden oldu. Paniğin geçmesinin üzerine konferans kaldığı yerden devam etti.


Yaklaşık bir buçuk saat süren konferansın sonunda Eğitim Bir Sen 2 nolu şube başkanı Mustafa Sami Çetin tarafından konuşmacı Tarkan Zengin’e plaket takdim edildi.