Şanlıurfa 2 Şubesi

Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa İki Nolu Şubesi, Toplu Sözleşme Hazırlıkları Kapsamında Çalıştay Düzenlendi

Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa İki Nolu Şubesi, Toplu Sözleşmede gündeme getireceği talepleri tespit etmek için çalıştay düzenledi. Bir otelde toplanan sendika üyeleri üç ayrı komisyon olarak çalışmalarını gerçekleştirdi. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) çalışanları, Üniversite idari personeli ve Üniversite akademik personeli olarak üç ayrı komisyon halinde kendi alanları ile ilgili sorunları ve çözüm önerileri tespit edilerek raporlaştırıldı. 2017-2018 Toplu Sözleşme sürecinde toplu sözleşme masasına taşınacak taleplerin tespit edilmesinde kullanılmak üzere Eğitim Bir Sen genel merkezine gönderildi.

 

Çalıştay sonrasında Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa İki Nolu Şubesi Başkanı Öğretim Görevlisi Mustafa Sami Çetin bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında her komisyonun kendi bünyesinde sosyal, ekonomik ve mali haklar konusunda çalışmalar yaptığını ve bunun bir rapor haline getirileceğini kaydetti.

40 KİŞİLİK BİR GRUP ÇALIŞMASI

Yaptıkları çalıştay hakkında gazetecilere bilgi veren Çetin, talep olarak nihai bir şey söylemenin erken olduğunu belirtti. Çalıştay sonrası talepleriyle ilgili daha somut bir sonucun ortaya konulacağını belirten Çetin, “Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa İki Nolu Şubesi olarak bugün burada hem 2017-2019 Toplu Görüşmelerine bir hazırlık olması hem de diğer sendikal taleplerimizi dikkate alma hususunda bir çalıştay düzenliyoruz. Üç komisyon halinde bu çalıştayı düzenledik. Bunlardan birincisi KYK çalışanlarının olduğu komisyon. Bir diğeri üniversite akademik personel ile ilgili komisyonumuz ve bir de idari kadroyla ilgili sorunların tartışıldığı komisyon. Şimdi eğitim öğretim ve bilim hizmet kolu olarak elbette hükümetle  yetkili sendika olarak bir pazarlığa oturacağız. Burada bunlara hazırlık çalışmaları yapılıyor. Mali haklarla ilgili, sosyal haklarla ilgili, akademik yükselme ve atamalarla ilgili, idari kadro ve KYK çalışanlarıyla ilgili görevinde yükselme ve yine unvan değişikliği ile ilgili bir takım konular gündeme geldi. Üç komisyon halinde yaklaşık 40 kişilik bir grupla bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum, umarım idari kadro açısından, akademik kadro açısından ve KYK çalışanlarımız için verimli bir çalışma olmuştur” diye konuştu.